Zapraszamy do odwiedzin naszego najnowszego obiektu. Dedykowane ginącemu na Bałtyku gatunkowi mikro-muzeum ukazuje jak wielki ma on problem z przetrwaniem.

dom_morswina_morswin.pl

Zamieszczone w budynku statyczne i medialne ekspozycje informują o sekretach biologii morświnów, przedstawiają historię ich egzystencji a także omawiają współczesne dla nich zagrożenia i sposoby ochrony. W ,,morświnowym domu” zagościły także informacje o delfinach i wielorybach, które w ostatnich latach zaobserwowano w polskiej części Morza Bałtyckiego. Takich dokumentalnych filmów nie zobaczy się nigdzie.

dom_morswina_morswin.pl_01

Odwiedziny naszego muzeum to świetne edukacyjne uzupełnienie wyprawy na Półwysep Helski. Dojazd jest łatwy: wjeżdżając do Helu skręcamy w prawo w ulicę Sikorskiego a potem w trzecią przecznicę w lewo – w ulicę Rybacką. Na jej końcu jest się gdzie zatrzymać.

dom_morswina_morswin.pl_02

Nieopodal zobaczycie Państwo wystawę wielko-formatowych fotografii ,,Ryby Bałtyckiego Skarbca”

Zapraszamy

Obiekt jest czynny w godzinach 10.00 – 15.00. Bilet normalny: 2 zł, ulgowy: 1 zł.

 

Informacja o dofinansowaniu realizacji przedsięwzięcia pn. ,,Dom Morświna”, w formie dotacji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach umowy nr 515/2011/Wn-50/EE-BS/D o Dofinansowanie w formie dotacji

Kwota przedsięwzięcia: 866 400,00 zł

Kwota dofinansowania ze środków NFOŚiGW do 771 100,00 zł

 dom_morswina_morswin.pl_03